Do pohraničních lesů na Vysoký hřbet

(cca 10 km/ náročná/ doba trvání: cca 3,5 hodiny)

Výchozí bod: Geobod Chata Rovina

Doporučené vybavení: pevná obuv a oblečení pro pohyb v přírodě odpovídající aktuálnímu počasí.

Trasa je vlastně lesnickou exkurzí za vývojem a významem fenoménu les, za povídáním o zvířatech, která jsou zde doma a my sem vstupujeme na neohlášenou návštěvu do jejich odvěkého království. Zároveň se jedná o trasu vyhlídkovou, kde se obzorem vine pohraniční pás hraničních hor západní části Šumavy. Z Vysokého vrchu je úchvatný výhled na hraniční hřbet, kde končí také česká část Šumavy a navazuje na ní Bavorský les, zde také chráněn nejvyšší kategorií ochrany přírody - národním parkem. Půjdete územím, kde dávají dobrou noc nejen lišky, ale i rysové a vlci, územím, které jsou součástí ptačí oblasti i kvůli zde žijícímu datlovi černému, kosu horskému či čápu černému.Trasa je vlastně lesnickou exkurzí za vývojem a významem fenoménu les, za povídáním o zvířatech, která jsou zde doma a my sem vstupujeme na neohlášenou návštěvu do jejich odvěkého království. Zároveň se jedná o trasu vyhlídkovou, kde se obzorem vine pohraniční pás hraničních hor západní části Šumavy. Z Vysokého vrchu je úchvatný výhled na hraniční hřbet, kde končí také česká část Šumavy a navazuje na ní Bavorský les, zde také chráněn nejvyšší kategorií ochrany přírody - národním parkem. Půjdete územím, kde dávají dobrou noc nejen lišky, ale i rysové a vlci, územím, které jsou součástí ptačí oblasti i kvůli zde žijícímu datlovi černému, kosu horskému či čápu černému.

Cena (vč. DPH)
400,- Kč

Vyberte si datum výpravy

Po Út St Čt So Ne
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
45678910
Do pohraničních lesů na Vysoký hřbet

Průvodci

Pečlivě vybíraní a školení průvodci vás v mikroskupinkách zavedou do míst, která byste možná sami nenašli a ukáží vám Šumavu tak, jak je nám nejdražší: divoká, ale i tichá, zamyšlená a mimo hlavní turistické trasy - v osobním doprovodu těch, co jí rozumějí.

Pokud hledáte skutečné poznání, chcete nahlédnout za její vnější slupku a porozumět souvislostem, bez pochybností vás zavedou k tomu podstatnému.

Ministerstvo pro místní rozvoj